Ярослав Мудрий

Василь Лопата. Портрет Ярослава Мудрого та пейзаж Софії Київської, що друкувалися на купюрі 2 гривні зразка 1992 р. 1991 р. Туш, перо. З книги «Василь Лопата. Життя і творчість. К., 2011». З бібліотечної колекції ЦДАМЛМ України; Запис про вокняжіння Ярослава на Київському престолі у 1019 р. Повість минулих літ. З бібліотечної колекції ЦДАМЛМ України.

У рамках віртуального проекту «АРХІВажлива СПРАВА» до Дня Соборності України та з нагоди 1040-річчя від дня народження і 1000-річчя від вокняжіння Ярослава Мудрого (978–1054) представляємо документи, що зберігаються у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМ України).

У ЦДАМЛМ України зберігаються документи та друковані видання на вшанування пам’яті Ярослава Мудрого. В онлайн-режимі пропонуємо ознайомитися з найцікавішими з них: портретом Ярослава Мудрого та пейзажем Софії Київської у виконанні художника Василя Лопати, що друкувалися на купюрі 2 гривні зразка 1992 р.; ілюстраціями Г. Якутовича до «Повісті минулих літ» та драми І. Кочерги «Ярослав Мудрий»; дослідженням М. Кибальчича «Саркофаг Ярослава Мудрого» (1944 р.); клавірами опер М. І. Вериківського та Г. І. Майбороди «Ярослав Мудрий» (1945 р. і 1973 р.); документальним сценарієм П. Толочка до фільму «Джерела про зародження і становлення Київської Русі» (1984 р.); екслібрисом О. Я. Ющенка з зображенням Ярослава Мудрого та рукописом праці С. В. Юшкова «Устав или суд Ярослава Владимировича».

Запрошуємо шанувальників української історії та культури ознайомитися з документами у читальному залі ЦДАМЛМ України.

Інформацію підготував науковий співробітник відділу використання інформації документів, канд. іст. наук Ігор Резнік