Архів-музей на презентації проекту “Автентична Україна”

20 березня директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, заступник директора Тамара Малярчук та співробітники відділу використання інформації документів відвідали презентацію проекту «Автентична Україна», реалізованого Міністерством культури України у співпраці з компанією Google Україна. У цей же день проект був представлений Міністром культури України Євгеном Нищуком під час засідання Уряду України.

Презентація відбулася у Національному музеї літератури України за участю Міністра культури України Євгена Нищука, директора Google Ukraine Дмитра Шоломка, директора Google Ukraine по зв’язкам з органами державної влади Олега Якимчука. Про роботу над проектом розповіла його куратор, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член Національної спілки журналістів України та Голова правління громадської організації «Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин» Ірина Матяш. Даний проект – унікальний віртуальний простір, що містить колекцію автентичних аудіо- та візуальних прикладів української айдентики. Віртуальна платформа проекту складається із двох частин: «Матеріальна культурна спадщина» (віртуальні тури дерев’яними церквами, що знаходяться у списку світової спадщини ЮНЕСКО, музеями просто неба та оперними театрами України) та «Нематеріальна культурна спадщина» (усні традиції та форми вираження; виконавське мистецтво; звичаї, обряди, святкування; знання та практики, що стосуються природи і всесвіту; традиційні ремесла).

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України представив на заході свій виставковий проект, підготовлений до 150-річчя Національної опери України, який суголосний з частиною віртуальної платформи проекту «Автентична Україна», оскільки не лише висвітлює історію оперного театру, а й яскраво ілюструє неперебутню актуальність збереження та популяризації культурної та історичної спадщини України.