Зустріч з фінськими колегами

У рамках візиту в Україну Директор Національного архіву Фінляндії Юссі Нуортев та директор з питань досліджень Національного архіву Фінляндії Пяйве Хаппонен завітали до Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. Фінські колеги оглянули меморіальні кабінети діячів української літератури та мистецтва, експозицію виставки «Всесвіт екслібрису» та оглянули картини і скульптурні роботи, які у 2019 році передав у дар Архіву-музею український художник Адольф Ошеров з Німеччини.

У галереї Архіву-музею на гостей очікувала приємна несподіванка – експозиція з друкованими виданнями та документами на тему українсько-фінських зв’язків. Зокрема, були представлені переклади фінського епосу «Калевала» на українську мову, видання українських письменників фінською мовою та документ про двомісячні гастролі Державного Українського Народного Хору (нині – Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г.Г.Верьовки) Фінляндією у 1954 році, в якому міститься цікава інформація про подорож країною.

Зустріч пройшла у форматі активного дружнього діалогу про особливості комплектування документами особового походження, виставкові проекти та міжнародну діяльність архівних і музейних установ України та Фінляндії. Дякуємо колегам за цікаву зустріч і висловлюємо надію на подальшу плідну співпрацю!