PUBLIC TALK у Архіві-музеї

«Жіночий вимір: Алла Горська» – саме під такою назвою пройшов PUBLIC TALK та презентація архівних документів у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України до 90-річчя від дня народження української художниці-шістдесятниці.

Серед художніх творів та архівних документів, які розкривають особистість та творчість художниці, талант якої походив з глибин української неповторності, увібрав найкращі риси народного мистецтва та базувався на глибокому знанні світових мистецьких напрямів, відбулася цікава розмова про роль і значення знакових особистостей у мистецтві та суспільно-громадському русі, значення спадку Алли Горської для сучасності.

Учасниками заходу виступили близька подруга родини Горських актриса театру та кіно, Народна артистка України Раїса Недашківська; невістка Алли Горської, кандидат філологічних наук, провідний науковий співробітник лабораторії когнітивної психології Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України Ольга Зарецька; директор ЦДАГО України Ольга Бажан. Модератором виступила директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова.

Художні роботи та архівні документи Алли Горської з фондів Архіву-музею експонуються вперше. Це унікальні фотографії родини Горських, світлини Алли у колі родини та друзів-однодумців; особисті документи: посвідчення, дипломи, записники, щоденники, нотатки, начерки художніх робіт; особова справа А.О.Горської – члена Спілки художників України, виписки з протоколів засідань Спілки художників України щодо виключення А.О.Горської зі Спілки; документи правозахисної діяльності, зокрема, скарга прокуророві на зловживання співробітниками КДБ своїми службовими повноваженнями та ін. Крім того, уперше на широкий загал представлено змістовні документи Центрального державного архіву громадських об’єднань України партійних органів, що яскраво висвітлюють ті умови, у яких знаходилися представники тогочасної української інтелектуальної еліти.

Ім’я Алли Горської відоме і шановане усіма українцями світу. Архів-музей створив активний комунікаційний зв’язок з українською громадою за кордоном і з нагоди відкриття експозиції отримав щирі вітальні листи від колег з Музею імені Алли Горської Організації Українських Жінок Великої Британії та з Бібліотеки і Архіву імені Т.Шевченка Союзу Українців у Великій Британії.

Запрошуємо оглянути експозицію у будні з 10:00 до 16:00.

Замовлення на групові екскурсії приймаються за телефоном: (044) 278-44-81.