АРТ-BREAK у Архві-музеї відбувся!

АРТ-BREAK у Архві-музеї відбувся!

АРТ-BREAK – новий формат заходів у Архіві-музеї. BREAK – зупинка певного моменту, перерва, яка дає можливість спинити час і спрямувати свій погляд крізь призму мистецтва у минуле.
У рамках нового проекту 23 жовтня 2019 року в Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбулась низка цікавих подій.
Було презентовано виставку художніх творів українського художника Бориса Гінзбурга «Палаюче мистецтвом серце». Учень В. Касіяна, І. Плещинського, О. Пащенка, М. Дерегуса – Борис Гінзбург за коротке, але плідне творче життя лишив яскравий слід у мистецькому світі, його твори – серед кращих зразків графіки початку 1960-х років.
Відбулося підписання угоди про прийом у дар Архівом-музеєм мистецького спадку українського художника Бориса Гінзбурга.
У своєму виступі директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова підкреслила, що збереження архіву Бориса Гінзбурга та його мистецької спадщини його вдовою потягом 56 років є винятковим явищем. І саме завдяки тому, що Зоя Давидівна Гінзбург прийняла рішення передати архівні документи та окремі образотворчі твори на державне зберігання до Архіву-музею, вони отримають “нове життя” і стануть доступними для вивчення дослідниками у читальному залі ЦДАМЛМ України, прикрасять експозиції майбутніх виставкових проектів
Окрасою заходу став літературний перформанс від студентів акторського курсу Інституту сучасного мистецтва НАКККіМ: Марії Верхняк, Анни Сидорець, Олександри Петько, Юлії Завалій, Діани Мороз, Олександри Перепелициної, Івана Шестопалова, Владислава Дриня, Євгена Суботи, Маргарити Войцехівської під керівництвом професора, завідувача кафедри режисури та акторської майстерності, Народної артистки України Хоролець Лариси Іванівни.

На заході виступили дружина українського художника Б. Н. Гінзбурга Зоя Гінзбург; Народна артистка України, перший Міністр культури незалежної України Лариса Хоролець; головний редактор журналу «Антиквар» Анна Шерман.

Модератором виступила кандидат мистецтвознавства, доцент Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Наталія Юріївна Белічко.

Висловлюємо щиру вдячність усім, хто долучився до організації і проведення заходу!
Низький уклін та многая літа Зої Давидівні Гінзбург!