Олександр Балабко

24 жовтня 2019 року у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбулася чудова «мандрівка з листами класиків», яку нам подарував український письменник Олександр Балабко. Для заходу було підготовлено невелику експозицію цінних архівних документів, що зберігаються у ЦДАМЛМ України та мовою документів розповідають про героїв творів Олександра Васильовича – Миколу Гоголя, Михайла Коцюбинського, Марію Башкирцеву, Сержа Лифаря, Соломію Крушельницьку та Олександра Вертинського.

Олександр Васильович передав на державне зберігання до ЦДАМЛМ України свої нові видання, рукописний архів перших повістей про Гоголя і Коцюбинського, також автографи-відгуки Петра Осадчука, Сергія Плачинди, Віктора Баранова. Крім того, у Архіві-музеї тепер зберігатимуться колекція програмок вистав кращих театрів, що гастролювали в Києві та диски пісень на слова О.В. Балабка композиторів Леоніда Нечипорука і Олександра Швидкого.

Щиро дякуємо Олександру Васильовичу за зустріч та щиро бажаємо наснаги, творчих успіхів та нових цікавих подорожей!

Висловлюємо вдячність нашій активній та ініціативній помічниці на ниві сучасної української культури Любов Лавріненко за допомогу у організації заходу!