85 років служіння сцені!

Її дебют відбувся у далекому 1936 році на сцені Вінницького державного театру в ролі Топсі у п’єсі «Хатина дяді Тома», а з 1951 року – вона актриса Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка .

Друзі, знайомі, поціновувачі таланту Народної артистки України, громадської діячки, Президента Міжнародної Ліги «Матері і сестри – молоді України», Посла миру Галини Яблонської завітали на її творчий вечір до Архіву-музею 12 грудня 2019 року.

Захід під назвою «І злети, і падіння… » пройшов у рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в Архіві-музеї». Наживо героїня вечора та її партнер, актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, народний артист України, професор Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого Олег Шаварський зіграли сцену з вистави «Сторонні серед нас». Ведучий вечора – заслужений діяч мистецтв України Василь Васильович Неволов – торкнувся основних життєвих та творчих віх Галини Гілярівни. Були продемонстровані уривки зі знакових вистав акторки «Украдене щастя», «Не судилося», «Самотня леді», «Рим, 17, до запитання».

Для заходу співробітники Архіву-музею підготували виставку зі світлин та архівних документів, що яскраво засвідчує, що творчість Галини Яблонської увійшла до історії здобутків українського театрального мистецтва.

Архів-музей щиро бажає Галині Гілярівні Яблонській міцного здоров’я, творчих успіхів та наснаги!