Відділ довідкового апарату документів інформує

Опис справ (документів) постійного зберігання – це тип архівного довідника, призначений для розкриття складу та змісту одиниць зберігання, закріплення їхньої систематизації та обліку. Він має свій внутрішній довідковий апарат, який складається з титулу, змісту, передмови, списку скорочень, іменного або інших покажчиків. Опис справ (документів) постійного зберігання є базовим для створення інших типів архівних довідників (путівників, каталогів тощо).

Протягом 2019 року працівниками відділу виконувалися роботи з науково-технічного опрацювання документів фондів діячів літератури і мистецтва, серед яких: літературознавець Федір Погребенник; критик, літературознавець Леонід Новиченко; драматург, прозаїк, перекладач Ярослав Стельмах; кінорежисер Володимир Денисенко; художник, теоретик мистецтва, художній педагог Олександр Богомазов; поет Леонід Талалай; актор театру і кіно Степан Шагайда; оперні співаки Бишевська і Бобков; архітектори Лев Каток і Михайло Клековкін; філолог, сходознавець, письменник Агатангел Кримський; художник Адольф Ошеров.

Хронологічні межі опрацьованих фондів охоплюють 1900-2015 років.

Тематика опрацьованих документів різноманітна, вона висвітлює всі грані літературно-мистецького життя нашої країни протягом ХХ ст.

Фонди містять у своєму складі творчі документи митців, їхнє листування, біографічні документи, документи про фондоутворювачів, документи, зібрані діячами літератури і мистецтва для роботи, та з тем, що їх цікавили, зображувальні документи та документи членів родин фондоутворювачів.

У 2020 році планується продовжити роботи з науково-технічного опрацювання документів фондів літературознавця Федора Погребенника; критика, літературознавця Леоніда Новиченка; а також виконати комплекс робіт із науково-технічного опрацювання документів фондів архітектора Єлисея Яхненка; художників Михайла Щеглова та Василя Лопати; письменника, історика, фольклориста, етнографа, перекладача Пантелеймона Куліша; актора і режисера Михайла Донця; письменника і літературного критика Юрія Бурляя.

Звертаємо увагу: станом на сьогодні усі описи справ постійного зберігання ЦДАМЛМ України оцифровано і розміщено на сторінці «Описи фондів» офіційного вебсайту установи. З огляду на це, дослідники мають змогу шукати потрібну їм інформацію дистанційно.

Для зручності користувачів на сайті ЦДАМЛМ України розміщено також номерний та алфавітний переліки фондів, що зберігаються в архіві, із можливістю здійснення їхнього перегляду та пошуку потрібної інформації.

Крім цього, ЦДАМЛМ України має на своєму сайті консультативну сторінку «Звернення громадян», а також розділ «Замовити справу онлайн», де кожен користувач має змогу зробити замовлення та відправити його на електронну пошту архіву безпосередньо з сайту.

На сайті також працює чат, за допомогою якого користувач у режимі онлайн може задати запитання й отримати відповідь.

Покажчиком основних функцій установи виступає її вайбер бот.

Про оновлення на сайті ЦДАМЛМ України та останні новини усіх зацікавлених сповіщає телеграм канал.

Безпосередньо на сайті архіву працює платіжна система UA.PAY, тож користувачі мають можливість здійснити онлайн-оплату за надані послуги.

Ми працюємо для Вас! Ваш Архів-музей!