Архів-музей ділиться секретами

Зазвичай процес підготовки виставкових проєктів залишається за лаштунками – «на гора» видається вже готовий продукт і всім, хто його «народжував», зостається з нетерпінням чекати на реакцію глядачів, читачів та колег.

Звісно, цей процес регулюється низкою нормативно-методичних документів, проте мова піде зовсім не про них. Сьогодні ми хотіли б розкрити кілька наших секретів.

Тож, 5 фактів про підготовку виставкових проєктів від відділу використання інформації документів Архіву-музею:

  1. Передусім ми «закохуємось» у тему або персоналію. На цьому етапі нас чекає низка цікавих, незвичайних фактів і обставин, які ми відкриваємо для себе. Читаємо, обмінюємось інформацією, надихаємось темою, атмосферою минулого. Фраза, якою найчастіше послуговуємось у спілкуванні – «А ви знали, що…».
  2. Проводимо активний пошук першоджерел, багато комунікуємо. Знаємо, що на цьому етапі схожі на рій розтривожених бджіл, проте не зважаємо на це. Натомість продовжуємо шукати у розмаїтті архівних документів, друкованих видань, музейних предметів. Основне гасло – «Ось перегляну ще кілька фондів….».
  3. Майбутні експонати підібрані і ми зосереджуємось на їхньому вивченні та аналізі. Найважливіший етап, який визначає майбутній візуальний ряд експозиції та супроводжується нелегкими «муками» вибору.
  4. Етап оформлення та монтажу (для стаціонарних виставкових проєктів). Вимагає сили, креативу і обов’язково гарного настрою!
  5. Відкриття, презентація проєкту. Якщо під час відкриття ви побачите у залі людей, які зосереджено вдивляються в обличчя гостей, знайте – перед вами сповнена хвилювання робоча група виставкового проєкту.

Кожен виставковий проєкт – це результат злагодженої роботи усіх працівників архіву, кожен з яких робить свій внесок у справу наближення архівних документів до дослідників.

Бажаємо нашим читачам успіхів, наснаги, міцного здоров’я та сподіваємось на нові зустрічі на відкритті виставкових проєктів в Архіві-музеї після завершення карантину!

Ваш Архів-музей.