Зазвичай процес підготовки виставкових проєктів залишається за лаштунками – «на гора» видається вже готовий продукт і всім, хто його «народжував», зостається з нетерпінням чекати на реакцію глядачів, читачів та колег.
Звісно, цей процес регулюється низкою нормативно-методичних документів, проте мова піде зовсім не про них. Сьогодні ми хотіли б розкрити кілька наших секретів.
Тож, 5 фактів про підготовку виставкових проєктів від відділу використання інформації документів Архіву-музею:
- Передусім ми «закохуємось» у тему або персоналію. На цьому етапі нас чекає низка цікавих, незвичайних фактів і обставин, які ми відкриваємо для себе. Читаємо, обмінюємось інформацією, надихаємось темою, атмосферою минулого. Фраза, якою найчастіше послуговуємось у спілкуванні – «А ви знали, що…».
- Проводимо активний пошук першоджерел, багато комунікуємо. Знаємо, що на цьому етапі схожі на рій розтривожених бджіл, проте не зважаємо на це. Натомість продовжуємо шукати у розмаїтті архівних документів, друкованих видань, музейних предметів. Основне гасло – «Ось перегляну ще кілька фондів….».
- Майбутні експонати підібрані і ми зосереджуємось на їхньому вивченні та аналізі. Найважливіший етап, який визначає майбутній візуальний ряд експозиції та супроводжується нелегкими «муками» вибору.
- Етап оформлення та монтажу (для стаціонарних виставкових проєктів). Вимагає сили, креативу і обов’язково гарного настрою!
- Відкриття, презентація проєкту. Якщо під час відкриття ви побачите у залі людей, які зосереджено вдивляються в обличчя гостей, знайте – перед вами сповнена хвилювання робоча група виставкового проєкту.
Кожен виставковий проєкт – це результат злагодженої роботи усіх працівників архіву, кожен з яких робить свій внесок у справу наближення архівних документів до дослідників.
Бажаємо нашим читачам успіхів, наснаги, міцного здоров’я та сподіваємось на нові зустрічі на відкритті виставкових проєктів в Архіві-музеї після завершення карантину!
Ваш Архів-музей.