Літературний конкурс «Природи ніжний пагінець»

Дорогі друзі!

Соціальна місія Архіву-музею з пошуку та підтримки талановитих дітей, формування у молоді екомислення, втілена в літературному конкурсі «Природи ніжний пагінець», є нашою інвестицією у майбутнє. На другому році свого існування конкурс не лише отримав підтримку постійних друзів і конкурсантів, а й розквітнув численними новими літературними талантами. До оргкомітету надійшло 646 поетичних та прозових творів, автори яких розмірковують над такими складними і серйозними питаннями, як наприклад, раціональне використання екоресурсів та ставлення урядів країн до збереження довкілля, проводять історичні дослідження, висловлюють турботу про майбутнє цивілізації, мріють про щасливе мирне життя на планеті.

Організатори конкурсу – Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Спілка письменників України та Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка – його метою назвали пошук нових літературних талантів та звернення уваги широкого загалу на екологічні проблеми. Уже за підсумками першого етапу можна зазначити, що ця мета досягнута: актуальна тема знайшла відгук у серцях сотень дітей з Київщини, Галичини, Волині, Буковини, Полтавщини, Донбасу, Приазов’я, Причорномор’я тощо. У віршах, казках, фантастичних оповіданнях, сценаріях п’єс юні таланти розповіли про піклування про екологію планети загалом та любов до природи рідного краю зокрема. Тож, конкурс літературних робіт на екологічну тему розширив свої межі й фактично став заходом зі збереження екології душі.

Попереду відповідальний етап – робота професійного журі конкурсу і оголошення переможців, що відбудеться 18 вересня 2020 р. у «Літературно-мистецьких Плютах».

Ми щиро дякуємо всім учасникам конкурсу та бажаємо їм перемоги!

Ваш  Архів-музей