Мистецька колекція в дар Україні

Раді повідомити, що в № 2 (111) журналу Національної спілки художників України «Образотворче мистецтво» за поточний рік надруковано статтю «Мистецька колекція в дар Україні», присвячену огляду мистецького доробку художника Адольфа Григоровича Ошерова.

Нагадаємо, що влітку 2019 р. фонди Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України поповнилися колекцією графічних і скульптурних робіт, архівними документами українського художника єврейського походження Адольфа Ошерова. Ця подія стала знаковою не лише для установи, а й для усієї нашої держави. Загальна кількість переданих на державне зберігання музейних предметів становить 485 одиниць.

Важко переоцінити особистість Адольфа Ошерова: він викликає до себе повагу, вражає щедрістю, захоплює багатогранністю таланту. 11 березня цього року митцю виповнилося 90 років.

Авторка статті ‒ старший зберігач фондів сектору зберігання та обліку музейних предметів ЦДАМЛМ України, кандидат історичних наук Оксана Миколаївна Мельничук розповіла у ній про творчий шлях Адольфа Ошерова та охарактеризувала основні складові частини його мистецької колекції, переданої на зберігання до Архіву-музею.

ЦДАМЛМ України запрошує всіх бажаючих ознайомитися з архівними документами та музейною колекцією художника.