Оцифрування родинного фонду архітекторів Беретті завершено!

Доброго дня, шановні друзі! Раді повідомити вам, що проєкт із оцифрування родинного фонду архітекторів В. І. та О. В. Беретті (ф. 9) завершено. Запрошуємо ознайомитись зі сканами документів цього фонду на сторінці «Родинний фонд архітекторів В. І. та О. В. Беретті» нашого сайту. Інформацію про сам фонд можна знайти на сторінці «Цифровий фонд користування».

Звертаємо вашу увагу, що з огляду на великий формат документів, із яких сформовано одиниці зберігання 48 і 49, наразі їхні цифрові копії виготовлені не були, але ми працюємо над цим питанням.

Історична довідка: Вікентій Іванович та його син Олександр Вікентійович Беретті – знані архітектори, творчість яких нерозривно пов’язана з Києвом. Серед зведених за їхніми проєктами будівель: Червоний корпус, Астрономічна обсерваторія та Анатомічний театр Київського університету, Київський інститут шляхетних дівчат, Перша київська гімназія, Київське дворянське зібрання, Володимирський собор та ін.

Документи родинного фонду Беретті були передані до Архіву-музею наприкінці 1960-х рр. Науково-дослідним інститутом теорії, історії і перспективних проблем радянської архітектури у складі архіву іншого відомого українського архітектора Альошина Павла Федотовича.

Станом на сьогодні цей фонд нараховує 58 одиниць зберігання, які складаються головним чином із творчих матеріалів, особистого і службового листування, біографічних документів та світлин.