Документи Архіву-музею в новому виданні

У 2020 році вийшов друком збірник під назвою «Юрій Гойда: постскриптум», приурочений століттю від дня народження відомого українського поета Юрія Гойди. Разом із Закарпатською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Ф.Потушняка та Національною бібліотекою України ім. В.І. Вернадського, Архів-музей активно долучився до підготовки нового видання.

     Слід зазначити, що ретельну роботу по опрацюванню архівних документів Юрія Гойди провів завідувач відділом національної бібліографії НБУВ, професор Сидір Кіраль. Неабиякий інтерес викликає його стаття, яка увійшла до збірника під назвою «Документи про Юрія Гойду у фондах ЦДАМЛМ», в якій дослідник провів ґрунтовний аналіз архівних документів, пов’язаних із життям та творчістю закарпатського митця. У збірнику вперше були опубліковані цінні архівні документи із фондів ЦДАМЛМ України. Серед них – фрагменти його виступів  на засіданнях та пленумах СРПУ від 15.09.1947 р., 02.10.1948 р.  та  07.12.1948  р.;  листи до Павла Тичини; текст виступу поета на засіданні Закарпатської філії СРПУ та інші.

 «Юрій Гойда: постскриптум» – видання, яке не залишить осторонь кожного, хто цікавиться українською літературою загалом та літературною спадщиною Закарпаття зокрема. До нього увійшли кращі вибрані поезії Юрія Гойди, матеріали про його життя та творчість, спогади, поетичні присвяти, фотографії та, звісно ж, архівні документи.

Архів-музей щиро дякує усім партнерам за можливість спільно зробити гарну  справу!