Рідкісні матеріали з фондів Архіву-музею на виставці «Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів»

5 листопада 2020 року в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбулося урочисте відкриття нового спільного виставкового проєкту «Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів». Виставка стала завершальним акордом культурно-мистецького проєкту до 120-річчя української художниці.

Популяризація творчого доробку мисткині об’єднала різні інституції – 8 провідних музейних установ та Школу Анімації Pause to Play.

Зліва направо: директор Національного музею українського народного декоративного мистецтва Людмила Строкова, мистецтвознавиця Олеся Авраменко,
директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова. Відкриття виставкового проєкту
«Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів». 5 листопада 2020 р.

На відкритті була присутня директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова. Архів-музей долучився до проєкту і представив цінні архівні документи, що органічно доповнюють експозицію і дозволяють привідкрити деякі обставини життя і творчості художниці. Зокрема, експонуються листи Катерини Білокур до Стефана Таранушенка та дружини Павла Тичини – Лідії Петрівни.


Картини, архівні документи, світлини – розповідають про життєвий і творчий шлях мисткині, а також про тих, хто зіграв важливу роль в її житті: Оксану Петрусенко, Павла Тичину, Стефана Таранушенка, Василя Нагая та інших.

Були презентовані роботи «Цар Колос» і «Березонька», які наразі вважають втраченими. Застосування мобільного додатку доповненої реальності SIMO AR дозволяє «оживити» ці твори і представити їх глядачам.


У відкритті узяла участь мистецтвознавиця Олеся Авраменко – авторка монографічного дослідження «БІЛОКУР. BILOKUR». Нове видання є частиною мистецького інноваційного проєкту і містить не лише цікаві та маловідомі факти, а й 86 ілюстрацій картин і 12 малюнків Катерини Білокур, що зберігаються в різних музеях України та приватних колекціях. Так само, як і у виставковому проєкті, у даному виданні за допомогою новітніх технологій «оживають» 20 картин видатної художниці. Книга вийшла тиражем 500 примірників і має усі шанси стати бібліографічною рідкістю.

Мистецтвознавиця Олеся Авраменко (ліворуч) та директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова (праворуч).
Відкриття виставкового проєкту «Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів».
5 листопада 2020 р.


Архів-музей висловлює щиру вдячність колегам за цікавий спільний проєкт та висловлює надію на подальшу плідну співпрацю.