Архівні першоджерела в новому знаковому проєкті

Позитивний попередній досвід співпраці з Національним центром Олександра Довженка у межах прем’єрного виставкового проєкту Центру «ВУФКУ. Lost & Found» (2019) та безпосередньо з продюсером і виставковим куратором Андрієм Алфьоровим у межах мультимедійного виставкового проєкту «Тіні забутих предків» до 50-го ювілею фільму (Мистецький арсенал, 2016) свідчать про те, який винятково цінний потенціал мають архівні першоджерела.

Новий проєкт насичений кінообразами та мультимедійними рішеннями. Він досліджує однойменну культову кінострічку Романа Балаяна та епоху, в яку вона створювалася. Автори проєкту під час підготовки його концепції ретельно опрацьовували архівні першоджерела.

Для виставкової експозиції Архів-музей надав 72 документи (283 аркуші), зокрема з фондів ДП «Національна кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка», колекції документів сценарно-редакційної колегії Держкіно УРСР, репертуарно-редакційної колегії по драматургії Міністерства культури УРСР.

Архівні документи, поезія, художні інсталяції, живописні роботи, твори класиків української документальної фотографії, відеомузична інсталяція «Шістдесяті» Владіміра Тарасова розкривають історичний та культурний контекст створення фільму, створюють абсолютне занурення у епоху та атмосферу.

Проєкт «Польоти уві сні та наяву. Виставка» триватиме до 7 березня 2021 року в Музеї кіно Довженко-Центру (м. Київ, вул. Васильківська, 1).