Міжнародна співпраця

Організаторами заходу виступили Посольство України в Болгарії, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин і Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

У роботі презентації взяли участь: Віталій Москаленко – Надзвичайний та Повноважний Посол України в Болгарії; Анна Тертична – радниця Посольства України в Республіці Болгарія; Ірина Матяш – доктор історичних наук, професор, Голова Правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин; Ірина Ключковська – директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою; Наталія Чухрай – доктор економічних наук, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка»; Роман Яців – кандидат мистецтвознавства, професор, проректор Львівської національної академії мистецтв; Оксана Жеплинська – завідувачка відділу українського мистецтва ХVІІІ – поч. ХХ ст. Національного музею у Львові ім. А. Шептицького.

У фокусі заходу – вклад М. І. Паращука в культуру Європи, зразки світового мистецтва через призму української ідентичності, багатогранність особистості митця-дипломата та його життєвий шлях на тлі боротьби за українську державність.

У Архіві-музеї зберігається особовий фонд М. І. Паращука (ф. 1295), що налічує 107 архівних справ за 1914-1972 рр. Документи цього фонду висвітлюють життєвий і творчий шлях митця, доступні для вивчення у читальному залі ЦДАМЛМ України.