Архів-музей у міжнародному проєкті

Директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова, член редколегії нового спільного збірника, взяла участь у заході, основний акцент якого було зроблено на питаннях актуалізації наукових ідей і теорій Агатангела Кримського в сучасному світі.

У заході взяли участь: Дюсен Касеінов – генеральний секретар Міжнародної організації тюркської культури (ТЮРКСОЙ); Алтай Ефендієв – Генеральний секретар ГУАМ; Мустафа Джемілєв – народний депутат України; Дархан Калєтаєв – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні; Драгіца Понорац – Надзвичайний і Повноважний Посол Чорногорії в Україні; Ігор Осташ – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Лівані (Zoom, онлайн включення з Бейруту); Сергій Корсунський – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Японії (Zoom); Володимир Хандогій – президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний та Повноважний Посол України (Zoom); Андрій Сибіга – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Туреччині; Михайло Сидоржевський – голова Національної спілки письменників України; Олег Рафальський – член-кореспондент НАН України, віцепрезидент НАН України; Олександр Литвиненко – директор Національного інституту стратегічних досліджень; Сергій Копилов – доктор історичних наук, професор, ректор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (Zoom); Володимир Казарін – доктор філологічних наук, професор, ректор Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського; Сергій Орєхов – доктор юридичних наук, почесний голова наукової серії «Світові традиції державного управління»; представники наукових і академічних кіл. Модератором заходу виступив керівник авторського колективу збірника Володимир Омельчук.

Міжнародна організація тюркської культури (ТЮРКСОЙ) у 2021 р. проведе низку заходів до 150-річчя від дня народження видатного українського вченого-сходознавця, академіка НАН України Агатангела Кримського та видасть його праці. Заплановано перевидання презентованого збірника значно більшим накладом різними мовами. Внесок Агатангела Кримського в сходознавство особливо актуальний для сьогодення, повертається до нащадків.

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України зберігає низку цінних архівних першоджерел та прижиттєвих друкованих видань видатного вченого й активно долучається до національних і міжнародних заходів щодо вшанування його пам’яті. Висловлюємо щиру вдячність колегам з різних інституцій і особисто пану Володимиру Омельчуку за цікаву та плідну співпрацю і висловлюємо надію на реалізацію нових знакових проєктів!