«І мить доби, і крок історії»

Немає сумнівів, що одним із головних обов’язків кожного народу є збереження та вивчення своєї історико-культурної спадщини. Велика роль у цьому відводиться архівним установам і музеям, зокрема ЦДАМЛМ України, у фондах якого, як відомо, зберігаються численні документи, пов’язані із діяльністю видатних українських митців та літераторів.

Чи виникало у вас коли-небудь бажання подивитися на роботу нашої архівної установи зсередини? Можливо, ви хотіли би більше дізнатися про історію створення ЦДАМЛМ України та наповнення його фондів, почути інформацію про найцікавіші архівні документи, побувати у його меморіальних кабінетах тощо?

Якщо відповідь ствердна, то ми маємо для Вас хорошу новину, адже зробити це можна, не виходячи зі свого дому. А допоможе у цьому документальний фільм про Архів-музей під назвою «І мить доби, і крок історії».

Стрічку було створеного в 2012 р. на замовлення телерадіокомпанії «Глас». Її режисером та автором сценарію виступила кінорежисер, член Національної спілки кінематографістів України Валентина Андріївна Шестопалова (1950-2018).

У фільмі розповідається про створення Архіву-музею, початкові етапи його діяльності, проблеми пошуку профільних документів та упорядкування особових фондів митців доби «Розстріляного відродження», особливо цінні документальні скарби установи й т. ін.

Приємним моментом для глядачів стануть також присутні у фільмі записи промов, виступів та інтерв’ю відомих українських письменників середини ХХ ст., зокрема Юрія Смолича та Олеся Гончара.

Бажаємо приємного перегляду!
Ваш Архів-музей