Пам’яті Тараса Дудка

Доктор медичних наук, академік Російської академії природничих наук, голова Об’єднання українців Росії (від 2011 р.), небіж Олександра Петровича Довженка – Тарас Миколайович Дудко відійшов у небуття 3 січня на 81-му році життя. Крім багатьох чеснот, які мав Тарас Дудко, ми згадуємо його патріотизм і активну громадську позицію, адже саме йому випала нелегка доля представляти інтереси українців, що проживають на теренах Російської Федерації. Названий Олександром Довженком на честь Кобзаря, Тарас Миколайович був на лише відомим науковцем, а й фундатором і меценатом незалежного видання українців «Провісник: Довженківський літературно-художній науково-популярний і громадсько-політичний альманах»; займався збереженням історичної пам’яті про свого дядька. В останні роки і об’єднання, і незалежне видання припинили своє існування.

Тарас Миколайович неодноразово відвідував Архів-музей під час своїх візитів в Україну. Зокрема, у 2017 р. у ЦДАМЛМ України  пройшли зйомки випуску передачі Сергія Васильовича Тримбача «Територія кіно» (ТО «Канал Культура»). У затишній атмосфері меморіального кабінету, який відтворює інтер’єр однієї з кімнат квартири Поліни та Миколи Дудків, де часто зупинявся Олександр Довженко, в оточенні особистих речей та світлин митця Тарас Миколайович ділився спогадами про родину.

Колектив Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України висловлює щире співчуття близьким та друзям Тараса Миколайовича Дудка. Світла пам’ять про надзвичайну людину і справжнього патріота залишиться у наших серцях!