До уваги дослідників та поціновувачів літератури!

У переддень 103-ї річниці від дня народження українського письменника та громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара раді повідомити, що документи його особового фонду (ф. 34), які складають опис № 2 справ постійного зберігання, пройшли науково-технічне опрацювання та доступні до вивчення. Усього до опису внесено 623 одиниці зберігання, 1788 документів на 6911 аркушах.

На особливу увагу заслуговує 1-й розділ опису, в якому представлений різножанровий творчий доробок фондоутворювача, зокрема рукопис його найвідомішого роману «Собор» – твору, що ледь не одразу після його появи було піддано критиці, а вже за півроку неофіційно заборонено.

Також до опису включено біографічні документи, фотографії письменника і діячів культури та мистецтва XX ст., велику епістолярну спадщину Олеся Терентійовича, що налічує близько 1500 листів, надісланих йому літераторами, митцями, шанувальниками його творчості.

Описи справ постійного зберігання (оп. 1, оп. 1 пр. 1, оп. 1 пр. 2, оп. 2) особового фонду Олеся Гончара можна переглянути тут.

Чекаємо усіх бажаючих відвідати нашу установу й ознайомитися з означеними документами в читальному залі після закінчення дії карантинних обмежень.