Електронний архів документів поета Андрія Малишка

А. С. Малишко. Б/д.
ЦДАМЛМ України, ф. 22, оп. 1, од. зб. 520, арк. 6.

Доброго дня, шановні друзі! Раді повідомити про запуск нами нового онлайн проєкту, метою якого є створення електронного архіву документів українського поета, перекладача, літературного критика Андрія Самійловича Малишка (1912-1970), які зберігаються у фондах Архіву-музею.

Про перебіг його реалізації інформуватимемо окремими повідомленнями. Поки ж хочемо познайомити вас з одним із цінних і водночас маловідомих документів із особового фонду Андрія Малишка (ф. 22). Мова про рукописний примірник збірки його поезій «Україно моя» з ілюстраціями, виконаними відомим українським художником-графіком Гаврилом Михайловичем Пустовійтом (1900-1947).

Рукопис створено в 1942-1944 рр. – період, коли Андрій Малишко був військовим кореспондентом на фронті. Серед вміщених у ньому віршів: «Балада про Оксану», «Зозуля», «Київ», «Криниця», «Одвикли плакать очі матерів…», «Україні» тощо.

У 1968 р. його разом із іншими документами Андрія Самійловича передала до ЦДАМЛМ України на державне зберігання дружина поета – Любов Василівна Забашта.

З побажанням міцного здоров’я й гарного настрою, ваш Архів-музей!

Копіювання та відтворення на інших ресурсах допускається за умови посилання на ЦДАМЛМ України