Документи Архіву-музею в новому виданні

Нещодавно до читального залу ЦДАМЛМ України завітав наш постійний користувач Юрій Васильович Вернигор – заслужений артист України, соліст Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, член Національної спілки журналістів України. Тема його роботи: «Павло Вірський та ансамбль танцю України, 1937-1980 рр.»

Юрій Васильович разом з композитором та диригентом Євгеном Івановичем Досенком є авторами-упорядниками книги «Павло Вірський: життєвий і творчий шлях (Вінниця: Нова книга, 2012. – 320 с.)

У ній зібрані фото- і документальні матеріали, надані учнями і послідовниками Павла Вірського. Автори досліджують основні етапи становлення  його таланту і представляють колектив ансамблю та створені ним шедеври української хореографічної культури.

Ідея створити на цьому матеріалі книгу спогадів про Павла Вірського, його ансамбль зароджувалася у думках багатьох людей, та найбільш ініціативними й послідовними виявились Юрій Вернигор, на той час соліст ансамблю, і Євген Досенко, який очолював оркестр. Вони стали авторами ідеї, збирачами відповідного матеріалу й основними упорядниками книги.

У становленні ансамблю, в художньому оформленні його програми брали участь  видатні українські художники: Анатоль Петрицький, Федір Нірод, Тетяна Яблонська.

Наразі дослідник вивчає документи цих митців, що відклалися у фонді Державного заслуженого академічного ансамблю танцю УРСР імені П. П. Вірського (ф. 643) та особових фондах А. Г. Петрицького (ф. 237), Ф. Ф. Нірода (ф. 354), Т. Н. Яблонської (ф. 731), М. Я. Зарудного (ф. 770) та Н. М. Ужвій (ф. 1147), щоб на їх основі видати нову книгу «Павло Вірський: з “Гопаком” навколо світу», яка, перекладена англійською мовою, стане ще одним культурним надбанням для українців світу та усіх шанувальників української культури.

Презентація читального залу Архіву-музею