Всеволод Петрович Рождественський (1918-1985)

Всеволод Рождественський – український композитор і диригент, випускник Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського та Київської Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, учень класиків української музики С. С. Богатирьова та Л. М. Ревуцького. Документи особового фонду В. П. Рождественського були передані до ЦДАМЛМ України особисто фондоутворювачем у 1970, 1980 та 1983 рр. Вони пройшли науково-технічне опрацювання та перероблення, внаслідок чого було сформовано 20 справ із документами за 1970-1983 рр.

Особливо цінними у фонді композитора є нотні рукописи сценічних творів: музики до вистав «Порт-Артур» (1952), «У неділю рано зілля копала» (1954), «Свіччине весілля» (1960), музики до фільму «Лиха доля» (1969), симфонічної («Концерт для скрипки з оркестром» (1947), українська танцювальна сцена «Метелиця» (1953)), хорової (кантата «Славен будь, співець народу» (1952)), камерно-інструментальної (струнний квартет «Пам’яті Т. Г. Шевченка» (1965), «Чотири дитячих п’єси» (б/д) для фортепіано) та камерно-вокальної (пісні на слова М. П. Бажана, О. М. Новицького, В. П. Рождественського, М. Д. Сома) музики.

Також до фонду увійшли афіші вистав на музику композитора, біографічна довідка, індивідуальні та групові фотографії В. П. Рождественського з різними особами.

Ознайомитись з партитурами, клавірами, чернетками та іншими документами фонду можна в читальному залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України після завершення карантинних обмежень.

Ваш Архів-музей.