Цікаві зустрічі

Вагомим напрямком діяльності Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України є співпраця з представниками родин видатних українських митців, їхніми нащадками, які звертаються до Архіву-музею.

Зокрема, до ЦДАМЛМ України спочатку звернувся із запитом, а пізніше завітав із візитом нащадок видатного українського поета, заслужений журналіст України, очільник родинного фонду Рильських «ТРОЯНДИ Й ВИНОГРАД» Максим Георгійович Рильський.

Архівіст відділу використання інформації документів та комунікацій, кандидат історичних наук Оксана Бублик провела тематичне виявлення документів у фондах та підготувала для користувача низку цінних світлин, що висвітлюють життєвий та творчий шлях Максима Тадейовича Рильського.

Для подальшої роботи з архівними документами та підготовки монографії про свого дідуся «Музи Максима Рильського, 1895–1964 рр.» Максим Георгійович звернувся до читального залу ЦДАМЛМ України та переглянув окремі документи з особових фондів української співачки, народної артистки СРСР З. М. Гайдай (ф. 147) та українських письменниць Н. В. Суровцевої (ф. 302) і А. Ф. Турчинської (ф. 322).

Бібліотека ЦДАМЛМ України отримала від дослідника в подарунок цікаві друковані видання:

  1. Рильський М. Т. Мудрості від Максима Рильського: вислови, поради, роздуми про філософію буття / М. Т. Рильський; упоряд. М. Г. Рильський. – Київ: Успіх і кар’єра, 2018. – 191 с.

    У книжці зібрані вислови, роздуми, настанови, звернення, міркування – справжній розсип наповнених глибоким філософським та життєвим смислом мудрощів, які залишив поет-академік Максим Тадейович Рильський. Вони не втратили своєї актуальності і в наш час. Дійсно, як наголошував класик:
    «Великий поет – завжди сучасник». На титульному аркуші – дарчий напис упорядника.

  2. Рильський Максим. На білу гречку впали роси… Лірика. Вибране. 1918–1929 рр. / упоряд. М. Г. Рильський. – Житомир: Котвицький В. Б., 2015. – 238 с.

    До книжки увійшли вибрані твори з неокласичної спадщини Максима Рильського (з усіх 6 поетичних збірок) та поема «На узліссі». Витриманий за роками виходу хронологічний порядок видань, а також репринтне відтворення обкладинок та титульних сторінок допоможуть відчути літературно-видавничий колорит епохи. Збережено орфографію та правопис оригіналів, а також кишеньковий формат неокласичних видань. Упорядник та редколегія нової книги сподіваються, що читачі відчують красу, закоханість і романтизм видатного поета-неокласика та зможуть насолодитися його шедеврами.

Щиро дякуємо родині Максима Рильського за щедрі подарунки та запрошуємо дослідників української літератури до читального залу ЦДАМЛМ України!