Go інформатизувати!

Повідомляємо, що Архів-музей отримав грант від Українського культурного фонду. Починаємо велику роботу над проєктом «Комплексна система інформатизації Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України», який дозволить нашим користувачам пірнути у вир досліджень 100 тис. цифрових копій архівних першоджерел.

Ідея проєкту є необхідною та назріла давно. ЦДАМЛМ України – це найбільше в нашій країні місце зберігання архівних документів літературно-мистецького профілю.

Наразі у фондах установи відклалося понад 310 тис. справ, але кількість документів, що вони містять, В РАЗИ БІЛЬША. Виконати ж завдання з оцифровки такої кількості архівних документів ЦДАМЛМ України власноруч наразі не під силу. Тому завдяки гранту УКФ Архів-музей буде реалізовувати цей проєкт за допомогою професіоналів – фахівців з оцифровки.

Протягом доволі короткого терміну (до середини осені 2021 р.) заплановано виготовити 100 ТИС. ЦИФРОВИХ КОПІЙ архівних документів. Будуть оцифровані фонди митців, на які чекали наші дослідники.

Ні відстань, ні погода, ні безліч інших невідомих нам обставин відтепер не вплинуть на роботу наших користувачів з документами. Можливість працювати віддалено у зручному форматі невдовзі стане реальністю.

У підсумку: інформуємо про початок цікавого та відповідального проєкту зі створення багатомодульної комплексної системи інформатизації, яка надасть користувачам широкі можливості навігації і пошуку та дозволить дистанційно працювати з архівними першоджерелами.