10 фактів про проєкт

Переконані, вам буде цікаво дізнатися про користь проєкту «Комплексна система інформатизації Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України».

Однак, важко визначити головне одним реченням.

Тож:

  1. 100 тис. цифрових копій – це масштабне оцифрування, яке виконати силами архівних працівників за півроку є надскладною справою. Тому над скануванням документів буде працювати залучена установа.
  2. До списку фондів, які будуть передані на оцифрування, відібрані найбільш затребувані користувачами матеріали. Втім, ЦДАМЛМ України повсякчас популяризує архівні матеріали та прагне забезпечити відкритий доступ до архівних справ.
  3. Проєкт має на меті покращити умови роботи дослідників, які можуть опрацьовувати документи у віддаленому режимі. Це наше піклування про ваше здоров’я, бюджет часу та економію витрат.
  4. Цифровою копією документа можна з легкістю маневрувати, не завдаючи йому шкоди при використанні, адже його оригінал в цей час знаходиться у затишних і комфортних для нього умовах нашого архівосховища.
  5. Кожен документ через свій фізико-хімічний склад під впливом контактів з часом пошкоджується. Тому в пріоритеті ЦДАМЛМ України збільшення терміну збереження архівних документів.
  6. Програмний продукт надасть користувачам широкі можливості навігації та швидкий морфологічний пошук (за назвою фондів, заголовками справ, історичними довідками, за обраною мовою тощо).
  7. Уперше буде представлений багатофункціональний програмний продукт, який в комплексі пропонує вам раніше розрізнені компоненти. Тобто користувачі можуть паралельно працювати з довідковим апаратом, замовити справу, переглянути документи тощо.
  8. «Зворотній зв’язок» – після апробації першими зареєстрованими користувачами програмний продукт може бути скорегований відповідно до відгуків.
  9. Плануємо використовувати програмний продукт для аналітики різних видів діяльності архіву з подальшим їх удосконаленням.
  10. Програмний продукт розміщений на сервері перевіреного хостинг-провайдера, що забезпечить надійність та безвідмовність роботи сервісу. А це означає доступ до програмного продукту незалежно від дня тижня, години доби чи святкових днів.