В Архіві-музеї започатковано новий особовий фонд

Архітектор, реставратор, історик архітектури, член Спілки архітекторів України, лауреат Державної премії України в галузі архітектури 2007 р. Олена Марківна Годованюк (зліва) та директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова (справа).
04.08.2021 р.

4 серпня відбулась зустріч директора ЦДАМЛМ України Олени Чижової з архітектором, реставратором, істориком архітектури, членом Спілки архітекторів України, лауреатом Державної премії України в галузі архітектури 2007 р. Оленою Марківною Годованюк.

Започаткування особового фонду – важливий та хвилюючий момент і для фондоутворювачів, і для працівників архівної установи.

Живе спілкування з митцем, уточнення змісту та складу документів нового фонду дозволяє отримати важливу інформацію, яка стане у нагоді при роботі з документами фонду надалі.

На постійне зберігання до нашої установи Олена Марківна передала значний масив архівних першоджерел з історії та теорії архітектури: обміри, креслення та фото культових споруд різних регіонів України; дослідження та публікації про них за різні роки; матеріали архітекторів Юрія Нельговського, Тетяни Трегубової, Григорія Логвина, що збереглись в особистому архіві Олени Марківни; акварелі авторства О. М. Годованюк із зображенням церков Закарпаття, Львівської та Хмельницької обл., Львова, Києва та ін.; картини «Гілка сріблястої тополі» та «Осінній букет»; друковані видання.

До новоствореного особового фонду Олени Марківни Годованюк (ф. 1442) увійшло 1554 архівні документи, 2 музейні предмети, 24 друковані видання.

Крім того, Ольга Марківна зробила вагомий внесок до фонду художників В. Д. Фатальчука та О. І. Юнак (ф. 924): передала до нього творчі роботи Володимира Фатальчука (зокрема, 2 картини «Біля Лаври» та автопортрет), роботи Ольги Юнак, їхні спільні твори, біографічні документи тощо.

Загалом фонд збагатився на 424 архівні документів та 2 музейні предмети.

Архів-музей висловлює щиру вдячність шановній Олені Марківні за довіру та передані на державне зберігання надзвичайно цінні архівні матеріали і висловлює надію на подальшу плідну співпрацю!