Унікальний дослідницько-виставковий проєкт на основі архівних документів

Раніше ми вже інформували про участь Архіву-музею у виставковому проекті «Польоти уві сні та наяву. Виставка», який відбувся в Музеї кіно Довженко-Центру (грудень 2020 – березень 2021), та експонуванні документів з архівних фондів ДП «Національна кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка», колекції документів сценарно-редакційної колегії Держкіно УРСР та репертуарно-редакційної колегії по драматургії Міністерства кульутри УРСР.

Сьогодні ж раді повідомити, що бібліотечна колекція Архіву-музею поповнилася цікавим виданням під назвою «Польоти уві сні та наяву».

До книги увійшли матеріали з однойменної мультимедійної виставки – повні версії кінознавчих текстів за мотивами інтерв’ю з митцями, раніше неопубліковані архівні документи з фондів ЦДАМЛМ України та інших установ, фотографії, спогади сучасних кіномитців.

Видання є дослідницько-виставковим проєктом, який занурить вас у атмосферу створення однойменного фільму Романа Балаяна, розповість не лише про кінокартину, але й про особливості творчого підходу режисера, його оточуючих, зв’язки з кінематографічним середовищем та інші перипетії закадрового кінематографічного життя.

Окремо акцентується увага на нетиповості фільму, який різко контрастував із іншими тогочасними картинами, за що отримав характеристику «мало не дисидентської стрічки, хоча сам Роман Балаян стверджував, що це фільм про “невбудовану в радянський устрій людину, яка не хоче бути гайкою”».

Архів-музей щиро дякує усім партнерам за можливість долучитися до знакової події та зичить успіхів і натхнення для реалізації нових проєктів!