Колектив Архіву-музею відвідує виставкові проєкти

Колектив ЦДАМЛМ України
17.08.2021 р.

Гарною традицією колективу Архіву-музею є спільне відвідування знакових проєктів. 17 серпня працівники ЦДАМЛМ України ознайомилися з експозиціями виставкових проєктів «Раритети української козацької держави – Гетьманщини ΧVII–XVIII століть до 30-річчя Незалежності України» та «Катарсис» у Національному заповіднику «Софія Київська».

До 30-ї річниці Незалежності у Софійському соборі експонуються справжні раритети: зі Швеції – латиномовний примірник версії Конституції Пилипа Орлика 1710 р. (Державний архів Швеції) та гетьманська булава, яка, вірогідно, належала Івану Мазепі та Пилипу Орлику (Кабінет раритетів єпархіальної бібліотеки міста Лінчопінг); з українських архівних і музейних зібрань – 5 універсалів 1687-1702 рр., виданих гетьманом Іваном Мазепою (Інститут рукопису Національної бібліотеки України імені Вернадського), а також «Клейнод гетьмана Івана Мазепи – Знак гідності голови Української держави» (ДП «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»).

У межах проєкту «Катарсис» у галереї «Хлібня» вперше в Києві експонуються пізньобарокові скульптури XVIII ст. Йоганна-Георга Пінзеля та його учня Франциска Олендзького з фондів Львівській національній галереї імені Бориса Григоровича Возницького та роботи сучасного митця Олександра Животкова.