Нова-3D екскурсія Архівом-музеєм

Раді сповістити про готовність віртуального туру меморіальним кабінетом українського письменника Юрія Івановича Яновського (1902-1954), розташованим у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України, – першим із меморіальних кабінетів, відкритих в установі.

Він є своєрідною «машиною часу», що відтворює неповторну атмосферу літературно-мистецького життя України 1930-1950-х рр. і дозволяє сучасним шанувальникам української літератури зазирнути на 80-90 років у минуле – в роки розквіту життя і творчості письменника.

Речі та багата книжкова колекція (понад 2000 книжок) з помешкання Юрія Яновського надходили до Архіву-музею від Микити Михейовича Шумила – секретаря комісії з літературної спадщини письменника.

Робота зі створення літературно-меморіального кабінету-музею Юрія Яновського розпочалася у 1967 р. У вересні 1967 р. до ЦДАМЛМ УРСР було передано частину бібліотеки, рукописи, авторизовані машинописи, особисті документи, фотографії письменника та частину речей з його кабінету.

Надалі у 1968, 1972 та 1982 рр. були передані решта книг із бібліотеки письменника, 7 керамічних сувенірів, мініатюрні сувеніри зі слонової кістки та фарфору, мініатюрний макет письмового столу, письмове приладдя, настільна лампа, 3 вази, дерев’яний сувенір із прислів’ям німецькою мовою, погруддя Григорія Сковороди, скульптура руки з мармуру, керамічна тарілка, патронні гільзи, портрет Юрія Яновського, макет корабля, картина роботи Василя Кричевського, фоторепродукція портрету Олександра Пушкіна, письмовий стіл, наручний годинник митця та інші предмети.

Усього в меморіальному кабінеті експонується 38 музейних предметів та частина надзвичайно багатої книжкової колекції митця.

Висловлюємо щиру вдячність колегам з Державного електронного архіву України за допомогу у створенні віртуального туру та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Запрошуємо відвідати меморіальний кабінет Юрія Яновського в режимі віртуальної екскурсії.