Виставковий онлайновий проєкт «Народжені вільними»

З нагоди 30-річчя Незалежності України Державна архівна служба України та державні архіви презентували знаковий виставковий онлайновий проєкт «Народжені вільними».

Інноваційний цікавий концепт проєкту дозволяє по-новому подивитися на минуле нашої Батьківщини і пересвідчитися, що реальна історія Незалежності України набагато багатша і довша, аніж вважалося досі.

Споконвічні риси українців – віра, відвага, мудрість, пам’ять, стійкість, совість, духовні цінності та любов до пісні стали розділами, за якими побудовано виставковий проєкт.

Архів-музей із задоволенням долучився до виявлення і надання архівних матеріалів для проєкту і представив знакові архівні першоджерела: фотокопії автографів Григорія Сковороди «Разговор, называемый алфавит, или букварь мира» [1774]; ілюстрацію до твору Івана Франка «Мойсей» авторства Івана Крислача; автограф вірша Тараса Шевченка «Думка» («Нащо мені чорні брови…») [1838]; машинопис з авторською правкою есе Євгена Сверстюка «Борітеся-поборете» (7 червня 2000); документи зі справи фільму-концерту «Червона рута» студії «Укртелефільм» ансамблю «Червона рута» (1971).

Запрошуємо переглянути і розповсюдити інформацію про знаковий цікавий проєкт, адже останній його розділ під назвою «Ти – незалежність України» закликає нас до згуртованості та національної єдності!

Ознайомитися з онлайновою виставкою можна тут.