Документи Архіву-музею на краєзнавчому порталі «Запорізька Спадщина»

Протягом останнього часу спостерігається помітне зростання ролі краєзнавства в українському суспільстві, посилення впливу регіональних краєзнавчих осередків на духовне життя громадськості.

Стійке зростання кількості дослідників із різних регіонів України в читальному залі ЦДАМЛМ України та кількість звернень, які отримує Архів-музей, засвідчує розвиток регіональних краєзнавчих осередків.

Також неабиякий вклад у розвиток регіональної історії вносять різноманітні проєкти. Архів-музей долучається до них, надаючи копії цінних архівних документів.

Зокрема, ми долучилася до проєкту «Запорізька Спадщина», який покликаний забезпечити безперешкодний доступ містян та всіх бажаючих до першоджерел, що відображають історію Запоріжжя, та надали 768 цифрових копій архівних документів, зокрема з фонду видатного архітектора П. Ф. Альошина.

Серед них: стенограма наради щодо проєктування будівлі сучасного соціалістичного театру в Запоріжжі, графічні матеріали до генерального планування м. Велике Запоріжжя, матеріали до генерального планування селища Харківського тракторного заводу, інші цінні документи з історії містобудування регіону.

Наразі на краєзнавчому порталі «Запорізька Спадщина» в мережі Інтернет кожен бажаючий може ознайомитися з матеріалами до генерального планування міста Запоріжжя.

Архів-музей бажає успіхів організаторам та партнерам проекту!

Посилання на ресурс