Онлайнова конференція в Архіві-музеї

31 серпня відбулася онлайнова конференція «Перші результати та найближчі завдання», присвячена перебігу реалізації проєкту «Комплексна система інформатизації Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України», яка здійснюється Архівом-музеєм за підтримки Українського культурного фонду.

Упродовж онлайнової конференції спікери розповіли про головні засади проєкту «Комплексна система інформатизації», про виконану роботу із грантових зобов’язань та обсяг робіт щодо проєкту на вересень місяць.

Зокрема, керівник проєкту, заступник директора – головний зберігач фондів ЦДАМЛМ України Тамара Малярчук стисло доповіла про ідею, мету, актуальність та інноваційність проєкту. Поза іншим нею було зазначено, що станом на сьогодні вже виготовлено 55% від запланованих 100 000 цифрових копій архівних документів.

Завідувач сектору інформаційних технологій ЦДАМЛМ України Ростислав Загорулько розповів учасникам заходу про програмний засіб та види робіт, які будуть автоматизовані за його допомогою, повідомив про залучене до реалізації проєкту приватне підприємство «Архівні інформаційні системи», за допомогою відеороликів продемонстрував, як відбувається оцифрування архівних документів оргтехнікою партнерів.

Завідувач сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів та комунікацій ЦДАМЛМ України Ігор Резнік проінформував про оцифрування 25 архівних фондів та докладно доповів про критерії відбору фондів для оцифрування, їх актуальність та цінність для користувачів. У своїй презентації він продемонстрував цифрові копії документів із фондів Б. Д. Грінченка (ф. 15), В. А. Фельдмана (ф. 48), В. Л. Поліщука (ф. 72) та В. П. Петрова (ф. 243).

По завершенню онлайнової зустрічі доповідачі відповіли на запитання учасників. Більшість питань стосувалася процесу оцифрування, доступу до цифрових документів та умов роботи у віртуальній читальній залі.