Голова Укрдержархіву А. В. Хромов про проєкт Архіву-музею

Друзі, ми використовуємо різні способи для того, щоб інформувати вас про реалізацію проєкту «Комплексна система інформатизації Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України». Сьогодні своїми думками про проєкт ділиться наш лідер думок, голова Державної архівної служби України, кандидат історичних наук, хедлайнер діджиталізації архівної справи Анатолій Володимирович Хромов:

«Проєкт “Комплексна система інформатизації Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України” – великий крок на шляху діджиталізації архівної справи.

Станом на 2021 р. в українських архівах зберігається понад 82 мільйони архівних справ. В умовах розвитку інформатизації суспільства робота з користувачами вимагає надання архівної інформації з використанням інформаційних технологій, ресурсів та мереж. Саме тому одним із пріоритетів розвитку архівної галузі є діджиталізація. Упродовж останніх років Державна архівна служба України ініціює інформаційні компанії щодо пошуку партнерів для оцифрування архівних справ. Наприклад, за результатами підписаних угод сканування українських архівних документів проводять американська неурядова організація “FamilySearch”, Чеський інститут дослідження тоталітарних режимів, Польський інститут національної пам’яті, Благодійна організація “Благодійний фонд “Меморіал Голокосту “Бабин Яр”. Радію, коли таку ініціативу підхоплюють і ініціюють й самі архіви. Цьогоріч ЦДАМЛМ України підготував заявку й успішно отримав грант від УКФ для реалізації проєкту «Комплексна система інформатизації Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України», який дозволить оприлюднити інформацію про фонди, довідковий апарат та виготовити 100 тисяч сканкопій архівних документів. Програма гранту розрахована на 4 місяці, тому вже у листопаді очікуємо результат цієї великої роботи, яка є вкрай важливою та необхідною для подальшої діджиталізації архівних установ».