«Ритми і рими кольору» Миколи Глущенка

Микола Глущенко вже за життя здобув слави одного з найяскравіших українських художників, мав більше 50 персональних та 200 групових виставок. Ним створено понад 10 тисяч живописних полотен, переважна більшість з яких пейзажі.

Серед ювілейних дат, які були визначені Постановою Верховної Ради України для відзначення на державному рівні, є і 120-та річниця від дня народження Миколи Петровича Глущенка (1901-1977), особовий фонд якого (ф. 49) зберігається у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України.

Вперше документи цього фонду були передані до Архіву-музею самим художником у 1973 р., а в 1975 р. установою була придбана значна кількість творів митця, датованих 1930-1970 рр.

Решта документів були передані до архіву дружиною Миколи Глущенка – Марією Давидівною у 1978 р. У експозиції нового виставкового проєкту представлено її фотопортрет, який публікується вперше. Варто відмітити, що життя та творчість Марії Давидівни вимагає окремого дослідження, оскільки вона – художниця, майстриня художнього ткацтва, вишивки і кераміки, членкиня Спілки художників України, була музою і помічницею свого чоловіка. 

Також вашій увазі представлені ескізи, малюнки з альбомів, роботи митця з музейної колекції та окремі індивідуальні та групові світлини з архівних фондів ЦДАМЛМ України.

Велике значення для розуміння ролі Миколи Глущенка в історії українського та світового образотворчого мистецтва мають його ранні роботи 1930-х років, які також репрезентовані на новій онлайновій виставці Архіву-музею.