«Природи ніжний пагінець-2021»

Олена Чижова, директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, голова оргкомітету конкурсу: «Ось і завершився цьогорічний Всеукраїнський літературний конкурс для дітей та юнацтва на тему любові до природи та збереження довкілля «Природи ніжний пагінець» імені Михайла Чабанівського.

Саме сьогодні, 18 вересня, у день народження українського письменника природолюба Михайла Чабанівського ми оприлюднюємо результати конкурсу, будуть оголошені імена переможців та прозвучать вітання та звернення від оргкомітету конкурсу, членів журі. Цьогоріч ми отримали рекордну кількість робіт – понад 800! Приємно, що чудові звістки полетять сьогодні у різні куточки України – від Сумщини до Чернівців, від Полтавщини до Хмельниччини.

Розділяємо радість та широ вітаємо юних переможців та шлемо слова підтримки усім учасникам, адже участь у конкурсі вже є першим кроком до майбутнього успіху та одним з етапів творчого зростання.
Від імені організатора конкурсу, яким є Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, висловлюю щиру вдячність членам журі конкурсу:

Анатолію Ткаченку – голові журі, письменнику, доктору філологічних наук, професору кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка; Марії Морозенко – письменниці, літературній редакторці, волонтерці, лауреатці літературних конкурсів та писемних фестивалів, очільниці Київської організації Національної спілки письменників України, творчого об’єднання дитячих письменників Національної спілки письменників України; Валентину Сперкачу – режисеру-документалісту, заслуженому діячу мистецтв України, члену Національної Спілки кінематографістів України, лауреату премії ім. Я. Галана, Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка, лауреату літературної премії ім. М. Чабанівського; Юлії Бережко-Камінській – письменниці, журналістці, лауреатці численних літературних премій, секретарці Національної Спілки письменників України по роботі з молодими авторами Всеукраїнської літературної асоціації «Конгрес літераторів України», членкині Міжнародної організації «Жінки за мир в усьому світі»; Сергію Куліді – публіцисту, заступнику голови правління Київської організації Національної Спілки письменників України, головному редактору газети «Літературна Україна»; Тетяні Череп-Пероганич – письменниці, драматургині, перекладачці, членкині Національної Спілки письменників України, Національної Спілки краєзнавців України, експертці з комунікацій проекту Світового банку, головній редакторці журналу «Українська культура»; Лілії Подворній – завідувачці відділу «Літературно-мистецькі Плюти» Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

Дякуємо пані Оксані Хорозовій – дочці Михайла Івановича Чабанівського, яка розділила з нами радісні миті урочистого заходу.

Окремі слова подяки за підтримку спонсорам конкурсу: Громадській організації «Асоціація малих міст України», Державному підприємству «Науковий центр превентивної токсикології харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України» (ЕКОГІНТОКС), ПРАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» та Українській міській раді.

Дякую колективу Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України за розуміння важливості та актуальності проведення цього заходу, за бажання долучитися до значимого для виховання та розвитку талантів наших дітей проєкту. Завжди відчуваю Вашу підтримку!

Зі щирими вітаннями та надією на те, що майбутнє країни, намріяне нашими дітьми, втілиться у життя!!!»