Онлайнова конференція в Архіві-музеї

24 вересня відбулася онлайнова конференція «Архіви стають ближчими», присвячена перебігу реалізації Архівом-музеєм проєкту «Комплексна система інформатизації Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України», який здійснюється за підтримки Українського культурного фонду.

До конференції приєдналося 40 учасників. Під час неї спікери розповіли про головні засади проєкту, про стан розробки програмного продукту та обсяг виконаних робіт.

Зокрема, директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова стисло розповіла про фонди, які зберігаються в Архіві-музеї, їх унікальність та цінність, специфіку збереження документів та умови роботи з ними користувачів.

Завідувач сектору інформаційних технологій Ростислав Загорулько доповів про ідею, мету, актуальність та інноваційність проєкту.

Начальник відділу довідкового апарату документів Оксана Ловчинська проінформувала про функціонуючий науково-довідковий апарат Архіву-музею на паперовій основі, про роботу над його поповненням та вдосконаленням, надала інформацію про науково-довідковий апарат, розміщений на офіційній вебсторінці ЦДАМЛМ України, та умови роботи з ним.

Директор компанії «Архівні Інформаційні Системи» Кирило Віслобоков розповів про програмний продукт, його функціонал та змістовне наповнення, можливості роботи з ним для користувачів.

Керівник проєкту, заступник директора – головний зберігач фондів Тамара Малярчук зазначила, що станом на кінець вересня у цифровий формат переведено 48 архівних фондів, з них: 20 фондів українських письменників, 9 – художників, 4 – театральних діячі, 4 – щодо архітектури, 4 – музичний діячів, 4 – громадських та державних діячів, 3 – літературознавців.

Завідувач сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів та комунікацій Ігор Резнік докладно розповів про актуальність і цінність для користувачів 48 оцифрованих фондів, продемонстрував деякі з оцифрованих матеріалів у презентації.

По завершенню зустрічі доповідачі відповіли на запитання учасників. Питання стосувалися умов робити з документами архіву за допомогою програмного продукту.

Щиро дякуємо нашим користувачам за теплі слова підтримки на нашу адресу! Ми працюємо для вас!

Ваш Архів-музей