Подарунок Архіву-музею

У серпні цього року виповнилося 140 років від дня народження видатного українського художника і графіка Івана Кириловича Дряпаченка (1881-1936). Серед приурочених до ювілею подій – вихід друком наукової праці мистецтвознавиці і багаторічною дослідниці документів із фондів ЦДАМЛМ України Тетяни Мячкової.

Пані Тетяна вже 9 років займається вивченням життя і творчості Івана Дряпаченка. 14 вересня вона завітала до нас, щоб подарувати архіву створений нею у співавторстві із Полтавською обласною універсальною науковою бібліотекою імені І. П. Котляревського біобібліографічний покажчик «Іван Дряпаченко – художник, який малював дерево роду і народу».

Видання базується на документах із фондів ЦДАМЛМ України. У книзі міститься унікальна архівна світлина 1935 року, на якій художник зображений разом зі своїм учнем на прізвище Ткаченко. Ця фотографія, на жаль, є єдиною інформацією про цю людину.

«Дуже приємно, що наші документи дозволили реалізувати такий цікавий проект, − каже директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова. − Видання не тільки містить цікаву інформацію, насичене якісними кольоровими репродукціями, воно ще й має чудове дизайнерське оформлення і зручний формат. Крім того, дуже важливо, що у Мережі є електронна версія покажчика. Адже діджиталізація архівних документів, книг − це найактуальніше питання, як для зручного і швидкого використання інформації, так і для збереження документальної пам’яті людства».

У біобібліографічному покажчику вперше за 100 років зібрано анотовані джерела інформації про Івана Дряпаченка, подано кольорові ілюстрації його творів. Вперше опубліковано репродукції пейзажів учня Івана Дряпаченка − Анатолія Терещенка (1900-1991) зі збірки Полтавського художнього музею.

Покажчик містить наукові статті заступника директора музею Світлани Бочарової та Тетяни Мячкової, що розкривають творчу та бібліографічну складову покажчика. Тут зібрано біографічну інформацію та відомості про пам’ятні події, що сталися упродовж останніх 140 років. Публікуються різні архівні світлини.

Поява біобібліографічного покажчика «Іван Дряпаченко − художник, який малював дерево роду і народу» − подія, важлива для фахівців і поціновувачів українського образотворчого мистецтва.

Електронна версія покажчика