Архів автора музики неповторного хіта «Два кольори мої» у ЦДАМЛМ України

Шановні користувачі! Раді повідомити, що документи особового фонду композитора і поета Олександра Івановича Білаша (ф. 791) пройшли науково-технічне опрацювання.

Перше передавання своїх документів до ЦДАМЛМ України О. І. Білаш здійснив особисто в 1979 р. У 2013 р. частину документів митця на постійне зберігання до архіву передала його дочка Олеся Олександрівна.

У фонді композитора: нотні рукописи партитур та клавірів сценічних творів, вокальних та інструментальних номерів із кінофільмів, симфонічних поем, хорової, камерно-вокальної та камерно-інструментальної музики.

Найбільшу кількість документів фонду становлять пісні О. І. Білаша. Крім того, у фонді містяться друковані видання творів композитора та музейні предмети, серед яких – особисті речі митця.

Особливу цінність мають вокальні та інструментальні твори, написані О. І. Білашем під час навчання в музичному училищі та консерваторії, блокноти з авторськими віршами, текстами поем і пісень, сценарії і плани сценічних творів композитора.

Крім цього, до фонду увійшли: епістолярна спадщина О. І. Білаша; програми вистав на його музику, афіші концертів і творчих вечорів, концертів, що присвячені пам’яті композитора та його дружини, співачки Лариси Іванівни Білаш-Остапенко; біографічна довідка і запрошення на авторські ювілейні концерти; статті газетних і журнальних, інтерв’ю митця; індивідуальні фото та світлини в групах з педагогами, композиторами, поетами, співаками, сімейні фото, фотографії пам’ятних місць, що пов’язані з іменем композитора (музейна кімната, пам’ятник та робоче місце).

Архів-музей висловлює слова вдячності пані Олесі Олександрівні Білаш за надзвичайно цінне поповнення Національного архівного фонду України!

Наразі триває технічне оформлення документів особового фонду композитора (ф. 791). Після його завершення вони чекатимуть на своїх дослідників у читальному залі ЦДАМЛМ України.

Слідкуйте за анонсами Архіву-музею!

Науково-технічне опрацювання архівних документів видатного українського композитора О. І. Білаша та підготовку інформаційного повідомлення здійснила архівіст відділу довідкового апарату документів ЦДАМЛМ України Вікторія Шинкаренко.