«Духовна велич: меморії видатних українців. Наукова реставрація»

Нещодавно вийшов друком та був презентований каталог виставкового проєкту до 30-річчя Незалежності України «Духовна велич: меморії видатних українців. Наукова реставрація», який тривав від 17 серпня до 10 жовтня 2021 р. у виставкових залах Національного музею Тараса Шевченка.

Проєкт був реалізований Національним науково-дослідним реставраційним центром України за підтримки Українського культурного фонду.

Видання містить інформацію про виставку, присвячену меморіальним речам визначних діячів історії та культури, цікаві факти, пов’язані з експонатами, та відомості про художників-реставраторів, які відродили твори.

300 сторінкове видання включає зображення музейних предметів до та після проведення реставраційних робіт та портрети їхніх власників, зокрема, Івана Мазепи, Тараса Шевченка, Івана Котляревського, Лесі Українки, Івана Франка, Михайла Грушевського, Ольги Кобилянської, Павла Тичини, Миколи Лисенка, Марії Заньковецької, Симона Петлюри, Василя Стуса, Катерини Білокур та багатьох інших.

Світлина видатного українського композитора Миколи Тутковського, яка зберігається в особовому фонді митця у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва, відкриває розповідь про реставрацію золотого з діамантами брелока М. Тутковського з фондів Національного музею Тараса Шевченка.

Вітаємо колег з успішним реалізованим проєктом та бажаємо успіхів і наснаги у професійній діяльності!