Новий фонд доступний для вивчення

Є. З. Григорович.
«Матеріали до створення фільму про художника М. С. Самокиша».
Автограф.
Б/д.

Шановні користувачі! Раді повідомити, що документи особового фонду кінорежисерки та сценаристки Євгенії Зенонівни Григорович (1905-1978) (ф. 390) пройшли науково-технічне опрацювання та доступні для вивчення дослідниками у читальному залі Архіву-музею.

Декілька фактів:

Від 1930 р. Євгенія (Ївга) Зенонівна працювала режисером на Одеській кіностудії. Від 1943 р. – режисером Київської кіностудії науково-популярних фільмів, де поставила переважну більшість своїх картин.

Євгенія Григорович є авторкою помітного культурфільму «Жінці про жінку» (1930), що знімався на Одеській кіностудії, у медичних закладах, установах міста, джутовій та тютюновій фабриці.

На початку свого творчого шляху мисткиня ставила інструктивні, культурно-просвітницькі, агітаційні фільми. У розквіті творчості знімала науково-популярні фільми, сценарії яких писала зазвичай сама. Це були видові кінонариси, фільми-портрети тощо.

Інформацію підготувала головний спеціаліст відділу довідкового апарату документів Аліна Старчік.

Копіювання та відтворення на інших ресурсах допускається за умови посилання на ЦДАМЛМ України

М. С. Самокиш.
Б/д.

Документи особового фонду до ЦДАМЛМ України були передані особисто Євгенією Зенонівною у 1973 р. Вони пройшли науково-технічне опрацювання та перероблення, внаслідок чого було сформовано 9 одиниць справ постійного зберігання за 1913-1944 рр. Особливу цінність має рукопис «Матеріали до створення фільму про художника М. С. Самокиша», в якому режисерка зробила наукову розвідку про життя і творчість видатного художника. Найбільшу кількість документів фонду становлять індивідуальні фото та світлини в групах художника М. С. Самокиша та фотокопії його картин.

Ознайомитись з рукописом Є. З. Григорович, фотографіями та іншими документами фонду можна в читальному залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

Ваш Архів-музей.