Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів

Реалізація знакового онлайн-проєкту з інтеграції державних архівів у єдину інформаційну систему галузі під назвою «Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів» успішно розпочалася.

Перші результати проєкту були представлені 11 травня в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ». Проєкт реалізовано за підтримки Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова та створено на платформі ARCHIUM підприємством «Архівні інформаційні системи» за участі центральних державних архівів України.

Спікерами заходу стали: Анатолій Хромов – голова Державної архівної служби України; Кирило Віслобоков – директор ПП «Архівні інформаційні системи»; Лариса Левченко – директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України; Ольга Бажан – директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України; Тамара Малярчук – заступник директора – головний зберігач фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

Наразі проект об’єднав у єдиному пошуковому просторі електронні ресурси трьох архівів – Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, а також окремі тематичні цифрові колекції документів.

Проєкт буде поповнюватися і завдяки гнучким налаштуванням пошуку, який є морфологічним та здійснюється за повними текстами довідкового апарату, представленого на локальних ресурсах, стане справжнім подарунком для усіх користувачів незалежно від місця їхнього проживання.

Не зважаючи на воєнний стан, у складних умовах протистояння збройній агресії росії проти України, формування відкритого цифрового контенту сприятиме збереженню цілісного комплексу архівних документів, зробить їх доступними широкому колу користувачів архівної інформації з усього світу.

МІЖАРХІВНИЙ ПОШУКОВИЙ ПОРТАЛ «Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів» доступний за посиланням https://searcharchives.net.ua/

Запис трансляції презентації онлайн-проєкту «Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів» на YouTube-каналі Укрінформу за посиланням https://youtu.be/G_J9Alk2Q2Q

Архів-музей у мережі:

• Сторінка у Фейсбук https://www.facebook.com/cdamlmu/

• YouTube-канал ЦДАМЛМ України https://www.youtube.com/channel/UCKI0LjDaKNui5pQvke-Ut9A

• Telegram-канал АРХІВ-МУЗЕЙ https://t.me/csamukrain

• Instagram https://www.instagram.com/_archive_museum_/

• Комплексна система інформатизації ЦДАМЛМ України https://ksi-csamm.archives.gov.ua

Учасники презентації онлайн-проєкту “Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів”.
м. Київ, 11 травня 2022 року.
Учасники презентації онлайн-проєкту “Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів”.
м. Київ, 11 травня 2022 року.