Україна. Знати – це перемагати!

Курт Kalush Orchestra.
Фото Проєкт «ДМ Суспільного» https://stv.detector.media

Новий віртуальний проект «Україна. Знати – це перемагати!» покликаний збільшити рівень обізнаності про постаті, факти, явища, події у минулому та сьогоденні української культури. Архів-музей прагне поділитися цікавинками та спостереженнями, розкрити свої фонди для того щоб якомога більше читачів змогли дізнатися про здобутки української культури і долучитися до розповсюдження інформації про них. Будьмо свідомі та обізнані.

Знаймо більше про українську культуру! Пишаємося і віримо, що перемога України у пісенному конкурсі Євробачення стане репетицією святкування тієї ПЕРЕМОГИ, по яку мріють і моляться усі, у чиїх грудях б’ється українське серце та тих, хто нас підтримує у всьому світі!

Ми щасливі, що наша колекція документів про участь України за всі роки у пісенному конкурсі Євробачення, над якою працюють наші архівісти, поповниться світлинами, інтерв’ю та іншими свідченнями нашого беззаперечного успіху! І в цій роботі важливо все – ми звернули увагу на одяг учасників гурту Kalush Orchestra з використанням елементів традиційних українських національних костюмів, які вони доповнили символами пам’яті жертв військових конфліктів – червоними маками.

Аудиторію захопило поєднання минулого і майбутнього. На сцені – сучасні ритми та … автентичний святковий розшитий бісером кептар і традиційна колекційна автентична тайстра (торбина) початку ХХ століття з Буковини, репліки таких елементів традиційного стародавнього одягу як сердак, сорочка та черес. А рожева панама соліста гурту Олега Псюка, впізнавана не лише в Україні, – витвір рук майстринь з етно-майстерні SHKOURA, зроблена зі 100% натуральної вовни, повний Хенд-мейд, екологічне виробництво. І це вже абсолютний тренд!

Переконані, що перемозі на конкурсі сприяло транслювання українських культурних кодів на багатомільйонну аудиторію.