«Тонкі струни серця»

Доктор мистецтвознавства, академік НАМ України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Тетяна Валеріївна Кара-Васильєва (ліворуч) та директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Валеріївна Чижова (праворуч).
1 червня 2022 р. ЦДАМЛМ України.

1 червня 2022 р., відбулась зустріч директора ЦДАМЛМ України Олени Валеріївни Чижової з Тетяною Валеріївною Кара-Васильєвою – доктором мистецтвознавства, академіком НАМ України, заслуженим діячем мистецтв України, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, членом Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва, професором, завідувачем відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України.

Під час зустрічі Тетяна Валеріївна передала до бібліотеки Архіву-музею нещодавно видану книгу «Тонкі струни серця». У ній розповідається про дружні стосунки Олександра Олеся (О. Кандиби) та Стефана Кара-Васильєва, а також про зустріч поета з Юлією Шатанько, що озвалась у його серці та творчості. З великим хвилюванням авторка готувала це видання, адже в основі лежить реальна історія членів її родини – бабусі Юлії Шатанько та дідуся Стефан Кара-Васильєва. Для підготовки книги Т. В. Кара-Васильєва використовувала досі не опубліковані архівні матеріали про Олександра Олеся. Справжнім відкриттям авторка вважає те, що вдалось відшукати зошит у якому ще студентами О. Олесь та С. Кара-Васильєв записували свої вірші та перекладали твори один одного. Також було знайдено написані рукою О.Олеся поезії, невідомі досі прижиттєві портрети поета, фото О.Олеся на поштовій листівці та інші матеріали, які вперше вводяться до наукового обігу. Деякі з них, зокрема світлини, зберігаються в нашому Архіві-музеї (Ф. 51; Ф. 406; Ф. 513).

Ми щиро вдячні Тетяні Валеріївні за приємну зустріч, публікацію даних документів та подаровану книгу. Заради таких приємних подій і працює наш Архів-музей.

Сподіваємось на подальшу співпрацю, зичимо міцного здоров’я та мирного неба!