Конкурс імені Григорія Кочура

#ВартуєВашоїУваги

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України не міг оминути увагою інформацію про приймання робіт на конкурс, який носить ім’я видатного українського перекладача, історика і теоретика художнього перекладу, поета, літературознавця, громадського діяча Григорія Порфировича Кочура.

У Архіві-музеї зберігається надзвичайно цінний та цікавий архівний фонд № 193, який був започаткований Григорієм Порфировичем особисто. Справа з поповнення фонду була продовжена сином письменника Андрієм Григоровичем Кочуром та його невісткою Марією Леонідівною Кочур.

Ознайомитися з описом документів фонду можна на сайті Архіву-музею за посиланням

Кращі переклади українською мовою знакових творів світової поезії та перекладознавчі праці в галузі українського художнього перекладу відзначаються державною премією, яка носить ім’я видатного українського перекладача і щороку присуджується до його дня народження – 17 листопада.

У червні 2022 року Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти було оголошено про відновлення конкурсних процедур на здобуття галузевих премій і прийом робіт на конкурс імені Григорія Кочура стартував.

На конкурс приймаються нові оригінальні твори авторів або колективу авторів (творчих спілок, асоціацій, наукових, національно-культурних, національно-просвітницьких товариств, літературних об’єднань, редакцій періодичних видань, видавництв, громадських об’єднань, що здійснюють діяльність у сфері культури, вчених рад закладів вищої освіти та наукових установ), що були опубліковані/ оприлюднені протягом останніх 5 років, але не пізніше ніж за півроку до їх висування на здобуття премії, і які не були відзначені іншими преміями або державними нагородами.

Завершення прийому заявок на конкурс – 29 серпня 2022 року.

Переможець отримає винагороду – 20 тис грн.

Детальніше про умови приймання заявок за посиланням

Положення про премію

Архів-музей щиро бажає успіхів усім учасникам конкурсу!