Фонд Миколи Куліша у «КСІ Архіву-музею»

До Дня незалежності Архів-музей підготував подарунки для своїх користувачів.

Ми активно працюємо – збираємо, зберігаємо, плекаємо, реставруємо і оцифровуємо архівні документи та музейні предмети зі скарбниці Архіву-музею. Напередодні свята до ресурсу «Комплексна система інформатизації ЦДАМЛМ України» будуть завантажені кілька цікавих фондів, про що ми будемо інформувати своїх читачів на нашій сторінці.

А наразі, інформуємо про те, що вже оцифровано фонд Миколи Куліша!

Раді повідомити, що у повному обсязі оцифровано і викладено для вивчення користувачами документи особового фонду №941 українського письменника, режисера, драматурга, представника Розстріляного відродження Миколи Гуровича Куліша (1892–1937).

Цифрові копії документів одного з найбільших новаторів в українському театральному мистецтві 1920–1930–х років, митця, який набагато випередив свій час і постійно перебував у пошуку нових художніх засобів, рішень, прийомів, вже доступні на ресурсі «Комплексна система інформатизації ЦДАМЛМ України».

Фонд складається з рукописних листів Миколи Куліша до Олімпіади Костянтинівни Корнєєвої (Маслової), які охоплюють період з 1924 по 1934 рік (63 листи), та афіші i програми вистави за його п’єсою«97» (1980). Олімпіада Корнєєва (Маслова), з якою митець познайомився у 1924 р. в Одесі, стала для нього Музою і джерелом творчого натхнення. Цінні документи розкривають не лише історію романтичних почуттів, а й містять інформацію про творчі плани письменника, різні події з життя, подорожі та його душевні переживання у зв’язку з переслідуваннями з боку радянської влади.

Інформаційний потенціал представлених документів зацікавить широке коло шанувальників української літератури і театрального мистецтва.

Ознайомитися з фондом №941 .

Нагадуємо, що у роботі з архівними документами користувачі мають право публікувати, оголошувати, цитувати та іншим чином відтворювати зміст архівних документів з посиланням на місце їх зберігання і з дотриманням умов передбачених законодавством (ЦДАМЛМ України, ф.__, оп.__, од. зб.__, арк.__).