Фонд Опанаса Сластіона вже доступний у «КСІ Архіву-музею»!

Радісна новина для дослідників українського мистецтва: повністю оцифрований і завантажений на ресурс «Комплексна система інформатизації ЦДАМЛМ України» особовий фонд №194 знакового українського художника, архітектора, етнографа Опанаса Георгійовича Сластіона (1855–1933).

Митець передусім відомий як яскравий представник романтично народницького напряму в українському малярстві і графіці, засновник Миргородського краєзнавчого музею, автор ілюстрацій до творів Тараса Шевченка та один із провідних дослідників кобзарства 1870-1890-х років (у співпраці з Климентом Квіткою та Лесею Українкою).

Фонд складається з 18 од. зб. за 1850-ті – 1932 рр., серед яких 8 рукописів митця на теми історії української народної музики, одягу, музичних інструментів, побудування українських соборів; виписки і роздуми про творчість Тараса Шевченка, ілюстратора «Енеїди» Порфирія Мартиновича та відомих кобзарів, малярські рецепти. Також у фонді відклалося листування Опанаса Сластіона з Катериною Грушевською та листи до нього від Михайла Грушевського, Ф.Савченка, І. Зубкова та ін. за період 1918–1930 рр., а також зібрані митцем графічні малюнки невстановлених авторів і літографії картин Миколи Каразіна.

Запрошуємо шанувальників українського мистецтва до перегляду представлених документів у «КСІ».

Ознайомитися з фондом №194

Нагадуємо, що у роботі з архівними документами користувачі мають право публікувати, оголошувати, цитувати та іншим чином відтворювати зміст архівних документів з посиланням на місце їх зберігання і з дотриманням умов передбачених законодавством (ЦДАМЛМ України, ф.__, оп.__, од. зб.__, арк.__).