Архів-музей: доторкнутися до минулого

У процесі атрибуції музейних предметів одним із найважливіших завдань є здійснення фотофіксації, яка дає можливість ідентифікації і контролю їхньої збереженості. У Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України фотофіксацію музейних предметів проводять щонайменше у 6-8 позиціях, включно із окремими фотознімками авторських написів/підписів, клейм, гравіювань, дарчих написів, дефектів та інших особливостей музейного предмету. Це важлива, кропітка, але дуже цікава і творча робота наших колег.

На фото: завідувач сектору обліку та зберігання музейних предметів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, кандидат історичних наук Ніна Іванцова проводить фотофіксацію музейного предмета.

Довідково

Наукова атрибуція – дослідження, яке є невід’ємною частиною обліку музейних предметів і має на меті визначення характеристик предмета, його автора (за наявності), хронологічної належності, достовірності та автентичності, виявлення документального, інформаційного підтвердження його ознак і віднесення предмета до певної групи зберігання.