Увага! Новий фонд у «КСІ»

Архів-музей з радістю повідомляє про те, що на ресурс «Комплексна система інформатизації ЦДАМЛМ України» завантажено особовий фонд №123 видатного українського співака, музично-громадського діяча, педагога Михайла Івановича Донця (1883-1941).

«Такі люди не забуваються», – так згадував про митця Максим Тадейович Рильський і саме таку назву він обрав для спогадів про видатного співака і друга.

Михайло Донець пропагував здобутки українського музичного мистецтва і запам’ятався неперевершеними образами Тарас Бульби, Виборного, Голови («Тарас Бульба», «Наталка Полтавка», «Різдвяна ніч» М. Лисенка), Карася («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Захара Беркута («Золотий обруч» Б. Лятошинського), Цуніга («Кармен» Ж. Бізе), Дона Базиліо («Севільський цирульник» Дж. Россіні), Мефістофеля («Фауст» Ш.Ґуно) та ін. Митець був одним із фундаторів оперного театру у Києві, працював над дослідженнями історії оперного театру, вокального мистецтва, займався викладацькою діяльністю.

2 липня 1941 р. був заарештований за звинуваченням в українському націоналізмі та антирадянщині. Михайло Донець був розстріляний без судового вироку 10 липня 1941 р. в Києві й був реабілітований лише у 1989 р.

Фонд Михайла Донця налічує 65 одиниць зберігання (опис 1, 2) за 1894–1973 рр. і складається з матеріалів його творчої дiяльностi, світлин митця у житті та у сценічних образах, групових фотографiй, рукописів, епістолярій, матерiалів до біографії, спогадів та статей про нього.

Запрошуємо ознайомитися з документами фонду!

Нагадуємо, що у роботі з архівними документами користувачі мають право публікувати, оголошувати, цитувати та іншим чином відтворювати зміст архівних документів з посиланням на місце їх зберігання і з дотриманням умов передбачених законодавством (ЦДАМЛМ України, ф.__, оп.__, од. зб.__, арк.__).