Черговий випуск науково-практичного журналу «Архіви України»

Науково-практичний журнал «Архіви України» продовжує інформувати про найважливіші теоретичні та практичні здобутки у царині архівної галузі не лише України, а й світу.

Увазі читачів представлено черговий випуск, який містить низку цікавих статей, оглядів та рецензій. Випуск відкриває ґрунтовне дослідження голови Державної архівної служби України, кандидата історичних наук Анатолія Хромова та першої заступниці голови Державної архівної служби України, кандидатки історичних наук Тетяни Ємельянової – «Архів українського німого кіно: формування, зберігання та правові засади доступу».

Приємно, що співпраця ЦДАМЛМ України з користувачами і фондоутворювачами та напрацювання у галузі цифровізації знайшли своє висвітлення у рецензії докторки мистецтвознавства, професорки Української академії друкарства Ольги Луковської «Нове видання з архівної спадщини (Кара-Васильєва Т. Тонкі струни серця. Київ: Видавництво «Тропеа», 2022)».

Допомога користувачам Архіву-музею є одним із найважливіших пріоритетів установи. Вкрай важливою у цій діяльності є підтримка зворотного зв’язку, а теплі слова вдячності від користувачів стають потужним стимулом для архівістів. Питанню авторського права та «сирітським» творам присвячена стаття актуальна старшої наукової співробітниці відділу архівознавства і документознавства Інституту архівознавства Національної бібліотеки України Людмили Приходько.

Дослідженню цифровізації архівної галузі за кордоном присвячено публікації бібліотекаря Слов’янської бібліотеки Національної бібліотеки Чеської Республіки Анни Хлєбіної («Український музей в Празі онлайн») та магістерки історії та археології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Єлизавети Куліковської («Архівні інформаційні ресурси Франції: сучасні підходи в організації та використанні»).

Новий випуск містить ще чимало актуальних та цікавих статей у рубриках «Огляд джерел та документальні нариси», «Особистості», «Інформація та рецензії». Бажаємо успіхів і наснаги науковцям, колегам, усім авторам, які діляться знаннями, досвідом та результатами практичної діяльності та запрошуємо читачів ознайомитися із публікаціями чергового номеру журналу «Архіви України».

Ознайомитися з випуском можна на вебсайті журналу за посиланням: https://au.archives.gov.ua/index.php/au/issue/view/351